Pravidla
I. VŠEOBECNÉ PODMÍNKY

1. – Registrace
Veškeré poskytnuté údaje nebudou použity ku prospěchu žádné třetí strany, pouze k účelům na tomto portálu.
Registrací souhlasíte s uveřejněním Vámi zvolené přezdívky ve všech veřejných seznamech na portálu Hudbo. Rovněž souhlasíte se zveřejněním všech poskytnutých údajů, keré vyplníte ve svém profilu. Svou registrací také vyjadřujete souhlas se všemi body (I – III) těchto pravidel.

2. – Profil
Odesláním textové recenze, profilové fotografie a všech ostatních údajů souhlasíte bez výhrad a bez nároku na honorář s absolutním poskytnutím autorských práv k textům a fotografiím ve prospěch portálu Hudbo, včetně marketingových účelů.
Registrací čestně prohlašujete a potvrzujete, že nebudete nahrávat do svého profilu fotografie, ke kterým nemáte autorská práva. Souhlasíte, že za případná porušení autorských práv nenese odpovědnost provozovatel tohoto portálu, ale osoba, která daný obsah na web nahrála.

3. – Ostatní
Uživatelé žádným způsobem nesmí porušovat zákony ČR.
Uživatelé se nesmí vyjadřovat vulgárně, propagovat svou reklamu, rasismus, xenofobii, či pornografii.

II. VKLÁDÁNÍ OBSAHU UŽIVATELI, BODOVÁNÍ

1.A – Bodování
Za vložení klipu na Hudbo +50 bodů
Za napsání recenze u videoklipu +20 bodů
Za recenzi jiného uživatele u Vámi vloženého klipu +20 bodů
Za odmítnutý videoklip administrátory -30 bodů
Za neschválenou recenzi -30 bodů
Za SPAM -100 bodů
Za žádost o titulky -20 bodů
Při dosažení -150 bodů dojde k deaktivaci účtu. Za pomoc na webu můžete získat bonusové body. O bodové změně budete informování na pravé straně v informační bublině.

1.B – K čemu jsou body dobré
Body jsou Vašim osobním ukazatelem, jak moc jste aktivní a prospěšní pro komunitu na Hudbo. Časem budou nejúspěšnější uživatelé (zde je žebříček) pravidelně odměňování. Momentálně můžete body utratit například za žádost o titulky ke klipu, ke kterému si přejete titulky zhotovit.

2.A – Pravidla pro vkládání klipu
DŮLEŽITÉ: KLIP NESMÍ BÝT JIŽ V DATABÁZI!
1. Je povoleno vkládat pouze hudební klipy ze serveru YouTube.
2. Je nutné vložit celou URL odkazu bez dalších symbolů do požadované kolonky –
např. https://www.youtube.com/watch?v=KWZGAExj-es
3. Nazev klipu kopírujte celý nebo nejlépe ve tvaru “Interpret – název písně” (např. Sia – Elastic Heart).
4. V kolonce “Vyberte interpreta” vyberte pouze hlavního interpreta, tedy např. “Sia”, nikoliv spolupracující (feat.) osoby.
5. Vyberte rok vydání klipu od 2000 do součanosti, u starších vyberte dekádu (např. 90. léta). Rok vydání klipu (od zhruba 2006) naleznete přímo na YouTube, u starších tuto informaci naleznete na Wikipedii, případně se jej alespoň pokuste zařadit do příslušné dekády, či roku.
6. Vyberte alespoň jednu kategorii interpreta – např. u “Sia – Elastic Heart” (kategorie: zpěvačky). Pokud se vyskutuje u interpretů více kategorií, zatrhněte všechny možnosti – např. u “Linkin Park ft. Jay Z – Numb/Encore” (kategorie: skupiny a rapeři).
7. Vyberte alespoň jeden žánr, pokud je klip vícežánrový, můžete zatrhnout všechny žánry, které se v něm vyskytují – např. u “Linkin Park ft. Jay Z – Numb/Encore” (žánr: rock a rap/hip-hop).
8. Můžete vybrat i zemi hlavního interpreta, např. u “Sia – Elastic Heart” (země: Austrálie).
9. Pokud se jedná o coververzi původní písně, zatrhněte dole políčko “Ano”, v opačném případě nechte volné.

2.B – Bodování klipu
Po odeslání jde klip k autorizaci adminům, pokud jej zveřejníme získáváte 50 bodů. Pokud je zamítnut, odečte se Vám 30 bodů, zároveň Vám v takovém případě dorazí informační email odkazující na tato pravidla. Za každou novou recenzi jiného uživatele u Vámi vloženému klipu získáváte 20 bodů. Při dosažení -150 bodů dojde k deaktivici uživatelského účtu.

3.A – Pravidla pro psaní recenzí
1. Je zakázán jakýkoliv SPAM.
2. Je zakázáno uvádět v recenzi jakýkoliv odkaz nebo text, který vůbec nesouvisí s daným videoklipem.
3. Recenze by měla být gramaticky správně, bez vulgarit a měla by obsahovat delší originální text než jen “Dobré”, či “Špatné”.

3.B – Bodování recenzí
Po odeslání jde recenze k autorizaci adminům, pokud ji zveřejníme získáváte 20 bodů. Pokud je zamítnuta, odečte se Vám 30 bodů, zároveň Vám v takovém případě dorazí informační email odkazující na tato pravidla. 20 bodů získáváte také za každou recenzi jiného uživatele u Vámi vloženému klipu. Při dosažení -150 bodů dojde k deaktivici uživatelského účtu.

III. ZÁVĚR

1. – Prohlášení
Cílem provozovatele není způsobit škodu, či újmu daným interpretům nebo vydavatelstvím. Provozovatel provozuje tento portál v dobré vůli s cílem poskytnout uživatelům zejména možnost hodnocení hudebních klipů a lepší pochopení textů daných písní.
Provozovatel neručí za porušení autorských práv uživateli, v dobré víře věří jejich čestnému prohlášení dle bodu I.2 těchto pravidel.
Provozovatel si vyhrazuje právo jakýkoukoliv recenzi vymazat, včetně již zveřejněných, dále zablokovat uživateli možnost přidat recenzi, či recenze při porušení daných pravidel.
Provozovatel může využít jakýkoliv obsah serveru k propagaci, včetně všeho uživatelem odeslaného materiálu dle bodu I.2 těchto pravidel.

2. – Zrušení účtu
Při vážném porušení nebo soustavně opakovénem porušování pravidel (dle bodu II.1.A těchto pravidel) může dojít k deaktivaci uživatelského účtu.

Pravidla platí od 8.9.2017